Mobil Oyun Geliştirme

Mobil oyun geliştirme akıllı telefonların kullanım alanları her geçen gün arttıkça daha da önem kazanan bir alan oluyor. Teknoloji dünyasının temellerini oluşturan ürünlere baktığımızda ise genel olarak akıllı telefon ve tabletleri görebiliriz. Akıllı telefonların artık ihtiyaç olduğu çağımızda bu yönde gelişen sektörlerde olmuştur. Mobil uygulama geliştirme bu alanlardan biridir. İnsanların ihtiyaçlarına ve gereksinim duydukları sorunları daha kapsamlı ve basit bir şekilde çözüme ulaştıran programlara da ihtiyacımız vardır. Akıllı telefonların kullanım oranları arttıkça insanların telefon ile geçirdikleri zamanda paralel olarak artmıştır. Mobil oyun kategorisi de hali hazırda bu sektörde gelişen ve gelişmeye devam eden bir sektör koludur. Mobil oyun geliştiriciliği de büyüyen bu sektörde yer almak isteyen her şirket ve bireysel kişi için büyük bir fırsat olarak görülmektedir. Oyun geliştirmek için belli başlı programlar ve bu programların profesyonellerce kullanımı gerekmektedir. Ekibimiz bu konularda tecrübe ve bilgi birikimi olarak bu iş için yeterlidir. Gerekli olabilecek tüm iş akışı ve sektörde olan güncel konuları takip edip projeniz için en iyisini yapmayı ve sektöre farklı bir bakış açısı getirmek isteyen girişimciler için de bir alternatif olmayı istiyoruz.

Mobil Oyun geliştiriciliği yapmak veyahut hali hazırda aklınızda ki projeyi daha kapsamlı bir hale getirmek isterseniz planlamalardan yararlanmanız gerekmektedir.


Ana Senaryo ve İlk Hazırlıklar: Herhangi bir projeye başlamadan önce tüm detaylara hakim olmanız gerekmektedir. Başlangıç olarak neyi öncelikli hale getireceğinize, projenizin belirgin taraflarına, klasikleşmiş süreçlerden ziyade daha yenilikçi sürümler denemek gibi kararlarınızı projenin en başında almalısınız ve projenizi bu temellere oturtarak projeye başlamalısınız.

Kullanılacak Programların Belirlenmesi: Dikkat edilecek ana noktalardan biri de projeye başlamadan önce hangi program kullanacağınızı baştan sona kadar planlamaktır. Oyun motorları size bir çok avantaj ve kolaylık sağlayacaktır. Projenize en uygun oyun motorunu birlikte kararlaştırıp en iyi sürümü kullanacağız

Model Çizimi: Oyun içerisinde ki modellerin 2D veya 3D olarak nasıl modelleneceği, tasarımın temelleri, ve oyun için modellemelerde yapılabilecek tüm değişiklikleri birlikte karar verip isteğinize uygun bir mobil oyun ortaya çıkartacağız.

Mobil Oyun Geliştirme Platformları: Unity, Buildbox, Android Studio, Xcode.

© 2021 Studio Yazilim